ilustrační foto (foto: Viktorie Albrechtová)

Marcel Holl | 04.05.2018 07:00:00 | 365x

Máme za sebou první hrací víkend vyřazovacích bojů. Urputné boje přinesly zajímavé výsledky či potvrzení rolí favoritů. Pojďme si tedy společně zrekapitulovat úvodní střetnutí čtvrtfinálových sérií druhé ligy.

HBC Dandy Chomutov – HC Nordics Most

Dandy přivítalo ve svém hájemství Nordics. Vstup do prvního střetnutí se krokodýlí bandě nepovedl, přesto do konce první periody dokázali nepříznivý stav otočit. Druhou třetinu chomutovský celek jednoznačně ovládl a položil základy k úvodní vysoké výhře 12:4. V zápase zazářili Lukáš Hrdlička (1+5), František Mála (5+2) a Martin Patzelt (3+5).

O den později byl k vidění mnohem vyrovnanější souboj. Dandy si sice vypracovalo čtyřbrankový náskok, ale určitě tolik nedominovalo jako o den dříve. Následně se mosteckému souboru povedlo zkorigovat stav dvěma góly v rozmezí tří minut. Odpor Nordics zlomila branka z osmadvacáté minuty, kdy domácí využili početní výhodu. Dandy v poslední části přidalo ještě jednu trefu a díky výhře 6:2 získalo mečbol.

HSÚ Dukla Ústí nad Labem – HBC Lev Litvínov

Obhájci loňského primátu z Litvínova vyzvali ústeckou Duklu. Tu poslal v závěru první třetiny úvodního střetnutí do vedení dělovkou Baxa, jenže to bylo z domácí strany vše. Lvi ve druhé části otočili vývoj zásluhou branek Kovala s Pokorným a ve třetí části si pojistili výhru brankou Karla Linharta.

O den později otevřel brankový účet opět produktivní Baxa. Na jeho trefu zareagoval Kubeš, jenže střelec Dukly byl při chuti a ve druhé části dvěma góly zařídil svému celku rozhodující náskok. Litvínov sice snížil zásluhou Davida Bíma, jenže vyrovnat už nedokázal. Naopak byli to domácí, kdo skóroval. Tečku za druhým kláním obou celků udělal Radek Hůja. Po úvodním víkendu tak platí vyrovnaný stav 1:1 na zápasy.

HBC Rondo Most B – SHC Killers Litoměřice

Litoměřičtí vstoupili do prvního utkání v Malém Březně aktivně a již ve čtvrté minutě se dostali do vedení. Mostečtí sice následně v desáté minutě srovnali, jenže do kabin odcházeli spokojenější Zabijáci, kteří se v závěru dostali opět do vedení. Rondo v polovině druhé části opět srovnalo krok, jenže Litoměřice ovládli třetí části, kterou vyhráli 3:1 a celkově 5:3 a získali první bod v sérii.

Druhé utkání přineslo to nejzásadnější v rozmezí osmé až desáté minuty. Skóre otevřel litoměřický Krejza. O deset vteřinek později srovnal domácí Singer. Na začátku desáté minuty se Zabijáci prosadili v rozmezí pouhých sedmnácti sekund dvakrát a rázem vedli 3:1. Kontaktní branka ale přišla opět velmi záhy. Za necelých dvacet sekund se podruhé v klání prosadil Jiří Singer. Mostu se podařilo dorovnat manko ve dvaadvacáté minutě zásluhou Pánka. Jenže Litoměřičtí zřejmě chtěli o kousíček víc a měli i více štěstí a v pětadvacáté minutě rozhodli o svém druhém bodu v sérii. Most tak musí v sobotu v Killers Aréně odvracet rychlý konec sezony.

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem – HBC Bazzy Děčín

Vstup do série se povedl Děčínu, který na začátku třetí třetiny vedli tříbrankovým náskokem. Ještěrky ve druhé polovině poslední patnáctiminutovky zabojovali a zásluhou branek Wágnera a Vaňka se dostali na dostřel. V závěru měli tlak, který ovšem brankou neskončil a naopak Ústečtí dvakrát v poslední minutce inkasovali a první čtvrtfinále ztratili poměrem 2:5.

Nedělní ráno přineslo odvetu, kterou odstartovali lépe Bazzy. V šesté minutě zastavil časomíru gólem Horáček. O tři minuty později přišlo srovnání. Štarmana překonal Lukáš Wágner. Vyrovnané utkání rozsekly branky z třiadvacáté a sedmadvacáté minuty, kdy do černého zamířili Uhlíř s Hukem. Pojistku na druhé čtvrtfinálové vítězství Děčína dal sedm vteřinek před vypršením základní hrací doby Martin Horáček, který trefil prázdnou klec branky Ještěrek.