3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
ilustrační foto (foto: Viktorie Albrechtová)

2. liga: Kadaň zvládla dohrávky na výbornou, kdežto Wolves naprosto vyhořeli

Marcel Holl | 06.04.2018 06:00:00 | 304x

Hned čtyři dohrávky nabídl velikonoční víkend ve druhé lize. Po dvou zápasech odehrály celky Wolves a kadaňských Panthers. Právě Kadaňští dohrávky zvládli skvěle a díky dvěma výhrám se pokukují po místech v play-off.

HSÚ Dukla Ústí nad Labem – HSÚ Wolves Chomutov 7:0 (2:0,2:0,3:0)

Ústecká Dukla, celek z druhého místa tabulky, přivítal na svém hřišti předposlední Wolves. Ti do zápasu nasadili několik dorostenců. Jedním z nich byl i teprve čtrnáctiletý útočník Jan Babka. Volfa v chomutovské brance poprvé překonal v polovině úvodního dějství Jan Grosse. Podruhé se oranžový míček dostal za záda vlčího brankáře v závěru třetiny. Vstup do druhého dějství znamenal třetí gól Dukly, o který se postaral Roland Baxa. Vlčí smečka si opět nepohlídala závěr a inkasovala z hokejky zkušeného matadora Radka Hůji. Ve třetí třetině ústečtí potvrdili roli favorita a třemi góly upravili výsledek dohrávky na konečných 7:0.

HSÚ Panthers Kadaň – HC Nordics Most 6:5 (3:2,1:1,2:2)

Mnohem vyrovnanější souboj přinesla dohrávka, která se odehrála v Chomutově. Kadaň v ní hostila Nordics. Pantherům se povedlo dostat v úvodních šesti minutách do tříbrankového vedení, které ovšem Mostečtí do první pauzy zkorigovali a po pauze dokonce vyrovnali. Radost z vyrovnání ale vydržela necelé dvě minuty, kdy vrátil Kadani vedení Václav Procházka. Další branky nabídla až třetí třetina utkání. V pětatřicáté minutě srovnal na průběžných 4:4 Martin Kunrt. Rozhodující okamžiky střetnutí přišly ve 40. a 43. minutě, kdy se po trefách Štefana a Voltra dostala Kadaň do vedení 6:4. Závěr sice ještě zdramatizovala branka Zdeňka Vávry, ale víc již mostecký celek nestihl.

HBC Rondo Most B – HSÚ Wolves Chomutov 11:0 (5:0,2:0,4:0)

Po nezdaru v Ústí chtěli Vlci napravit dojem v Malém Březně, kde se utkali s rezervou Mostu. Z počátku bylo utkání vyrovnané, i když opticky více ze hry měli Mostečtí. Ti se nakonec také dokázali prosadit. V závěru sedmé minuty využil početní výhodu Krajíček. Následně přišel doslova kolaps vlčí smečky. Během tří minut inkasoval Václav Volf ještě čtyřikrát a bylo prakticky po utkání. Ve zbývajících dvou třetinách zatěžkali Mostečtí konto svého soupeře ještě šesti góly a došli si pro hladké tříbodové vítězství. Čtyřmi góly se na něm podílel Pavel Krajíček. O gól méně vstřelil Leoš Váleček.

SHC Killers Litoměřice – HSÚ Panthers Kadaň 2:3ss (0:0,2:0,0:2-0:1)

Kadaň nabuzená tříbodovým ziskem s Nordics cestovala do Litoměřic. Po bezbrankové úvodní části otevřel brankový účet v pětadvacáté minutě Michal Smolík. Na jeho zásah navázal o dvě a půl minuty později Ondřej Rygl. Třetí třetina ale patřila Pantherům, kteří díky zásahům Andreje Lineta a Ondřeje Tumpacha vyrovnali stav zápasu. Prvně jmenovaný si připsal i asistenci na druhý gól svého celku. Jelikož základní hrací doba neurčila vítěze, následoval rozstřel. Ten zvládla lépe Kadaň a díky brance šikuly Ondřeje Tumpacha si z Litoměřic odváží dva bodíky.

Ohlasy k dohrávkám:
Marcel Holl (HSÚ Wolves Chomutov):
„Hrůza. Hodnotí se mi to špatně. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, ale takové výsledky jsme schytat nemuseli. Vůbec se nám na jaře nedaří. Svými výkony úplně kazíme podzimní počínání, které dle mého nebylo zlé, jen chybělo trošku více štěstí. Teď naopak hrajeme mizerně a necháme soupeřům body prakticky zadarmo, což mě hodně štve.“

Ondřej Tumpach (HSÚ Panthers Kadaň):
„V pátek jsme nastoupili k dohrávce proti Nordics Most, utkání to bylo plný osobních soubojů. Rychle jsme šli do vedení, Most však náš náskok tři branek hodně rychle smazal. Ve třetí části jsme byli šťastnějším týmem a dokázali jsme utkání dotáhnout do vítězného konce. V neděli jsme cestovali do Litoměřic, kde jsme ještě nevyhráli. Ve druhé třetině jsme dostali dvě branky, zbraně jsme nesložili a ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat. Nájezdy jsme pak zvládli i díky výbornému výkonu Daniela Vítka.“