Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2. NHbL: Litvínov otočil finálovou sérii a slaví premiérový triumf
HLEDEJ V ARCHIVU
AKTUÁLNĚ
20.10.2017 | Obnova licence B a C - Ústí nad Labem (praxe)

» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-ASH Řetenice
Radost vítězného týmu Litvínova (foto: Jan Fedák)

2. NHbL: Litvínov otočil finálovou sérii a slaví premiérový triumf

Marcel Holl | 15.06.2017 10:00:00 | 1121x

Nejvyšší soutěž našeho regionu napsala druhý červnový víkend poslední řádky. Z mistrovského titulu se radují hráči litvínovského Lva, kteří předvedli malý hokejbalový zázrak, když otočili sérii s ústeckou Elbou z 0:2 na konečných 3:2. Pojďme se tedy podívat, jak probíhaly poslední zápasy ročníku 2016/2017.

HBC Lev Litvínov – Elba DDM Ústí nad Labem B
5:4
(2:1, 2:1,1:2)
Vstup do třetího klání měl o poznání lepší Lev, jenž díky brankám Hory a Skaly vedl ve druhé minutě dvoubrankovým rozdílem! Snížení přišlo z hokejky Čelleňuka zhruba v polovině první části, když z ostrého úhlu našel skulinku mezi nohama litvínovského strážce branky. Litvínovští ale byli páni tohoto klání a v rozmezí 23. a 25. minuty opět odskočili svému sokovi, tentokrát na tříbrankový rozdíl. Jenže Elba nesložila zbraně a ještě do druhé sirény vykřesal naději Baxa. Následně v polovině třetí části dokázali hokejbalisté z krajské metropole dokonce dotáhnout ztrátu, brankově se pod to podepsal právě kanonýr Baxa. Rozhodnutí třetího klání finále přišlo na počátku čtyřiačtyřicáté minuty, kdy zařídil litvínovskou výhru Petr Božek.

5:4
(1:1, 3:1,1:2)
O den později se oba celky střetli v mostecké hale ANS počtvrté a tentokrát začala lépe Elba. Nejprve Vacek trefil tyčku a následně v dvanácté minutě poslal hosty do vedení Stanislav Tauš. Litvínovští ale vyrovnali půl minutky před sirénou z hole Miroslava Baumruka. Jedenadvacátá minuta přinesla druhou branku Ústí, postaral se o ní Ondřej Tuček, když se v předbrankovém prostoru dokázal nejlépe zorientovat a poslal balonek za Soukupa. Poté ale přebrali inciativu domácí hokejbalisté a díky druhému gólu Baumruka a dvěma trefám Hory, když nejprve dostal nahrávku do prázdné brány od Baumruka, v druhém případě pak v přesilové hře svým dělobuchem od červené prostřelil vše, co mu stálo v cestě, odcházeli do kabin za stavu 4:2. Necelé čtyři minuty po začátku třetí části snížil na rozdíl jednoho zásahu Patzelt. Vzápětí ale přišla odpověď Lva, trefil se Božek. A jak se později ukázalo, byla to branka vítězná, neboť Elba již pouze korigovala zásluhou Netušila.

Elba DDM Ústí nad Labem B – HBC Lev Litvínov
2:3
(0:1, 2:0,0:2)
Dvěma domácími výhrami posilnění hráči Litvínova začali v rozhodujícím klání série aktivněji. Nejprve Šimeček trefil tyčku, následně otevřel skóre před brankou nepokrytý Miroslav Baumruk, tentýž hráč orazítkoval brankovou konstrukci Kostovičovy brány v desáté minutě. V závěru třetiny si připsala velkou šanci i Elba. Balcar trefil pouze břevno. Ústečtí hokejbalisté vyrovnali na konci šestnácté minuty, kdy Vacek našel žabičkou Netušila, jenž už se nemýlil. Druhá třetina patřila domácím, kteří si vytvořili několik velmi dobrých šancí a dokonce dokázali otočit vývoj klání na svou stranu, neboť v 26. minutě prostřelil Soukupa rychlou střelou Ondřej Poláček. Na větší šance ve třetí periodě si diváci museli počkat do pětatřicáté respektive sedmatřicáté minuty. Nejprve Netušil utekl Rusovi, ale svým pokusem bránu vůbec netrefil. Následně se podařilo Litvínovu srovnat krok. Střelu Kapouna nejprve Kostovič zlikvidoval, na následnou dorážku Petra Božka však už byl krátký. V dalším průběhu třetiny mohly oba celky rozhodnout, což se povedlo až v samotném závěru základní hrací doby litvínovskému Danielu Horovi, který v přesilové hře napřáhl od modré čáry a lehce tečovanou střelou propálil Kostoviče. Rozhodl tak o premiérovém triumfu pro Litvínov!

Řekli k sérii:
Roland Baxa (Elba DDM Ústí nad Labem B):
„Začátek zápasu byl dle očekávání v režii hostí. Litvínov se dostal do vedení a na nás byla znát nervozita. V druhé třetině se nám podařilo zápas otočit v náš prospěch a v tu chvíli jsem tušil, že vše dopadne dobře. V poslední třetině se ale podařilo Litvínovu vyrovnat a 6 sekund před koncem z přesilovky dát i vítězný gól. Myslím si, že za výkony v této sezóně jsme si určitě zasloužili mít na krku zlaté medaile, ale bohužel takový je sport - někdy rozhodují maličkosti.“

Daniel Hora (Lev Litvínov):
„Poslední tři zápasy se mi hodnotí s oddychem velice příjemně. Když bych hodnotil zápas od zápasu, tak po prvních 2 zápasech odehraných právě na hřiště soupeře v Ústí to s námi nevypadalo vůbec dobře jak po fyzické, tak hlavně po psychické stránce. Tyto zápasy byly nesmírně náročné hlavně z důvodu počasí, které atakovalo 30 stupňů. Bohužel jsme tyto zápasy nezvládli jak takticky, tak i jak už jsem zmiňoval fyzicky. Ústí je kvalitní tým, což taky celou sezónu a hlavně celé play-off dokazovalo, nám se nepodařilo eliminovat jejich výborné přesilovky, ve kterých první dva zápasy dominovali a rozhodli celkem jednoznačně oba zápasy. Třetí zápas, který pro nás byl nesmírně důležitý a klíčový ostatně jako zbylé dva jsme dokázali zvládnout a poprvé zlomit tak bezchybné mužstvo jako je právě Ústí! Vítězství ve třetím zápase nám dodalo naději a obrovskou chuť a sílu celou sérii otočit a udělat takový malý hokejbalový zázrak a otočit sérii z 0:2 na 3:2. Čtvrtý zápas rozhodla pasáž ve druhé třetině, kdy jsme dokázali otočit výsledek z 1:2 na 4:2 a poté jsme si už výsledek pohlídali. Srovnali jsme stav na 2:2 a jeli na rozhodující zápas do Ústí a věděli jsme, že po vyrovnání série se může stát cokoli a taky stalo (ten malý zázrak, o kterém jsem mluvil a za kterým si šel celý náš tým). Utkání bylo vzhledem odehraným zápasům a nepříznivému počasí nesmírně náročné a věděli jsme, že zápas bude hodně vyrovnaný a bude rozhodovat každá maličkost. Poslední finálový zápas jsme po první třetině měli dobře rozehraný a šli jsme do kabin za stavu 1:0. Bohužel druhá třetina se nám vůbec nepovedla a najednou jsme prohrávali 2:1, do třetí třetiny jsme šli s tím, že tam musíme nechat všechen zbytek sil, co nám ještě zbývali po tak náročném finále, podařilo se nám vyrovnat 7 minut před koncem třetí třetiny, což byl nesmírně důležitý gól, pro nás neskutečné oživení a naopak pro Elbu rána, ze které se nedokázali vzpamatovat a my toho dokázali využít a vystřelit 6 vteřin před koncem zápasu historicky první titul pro Lev Litvínov na který někteří kluci dlouho čekali. Ohledně rozhodčích se moc vyjadřovat nechci, je to zbytečné, ale výroky které rozhodčí učinili, tak stejně nešli změnit, myslím si, že by se měl každý tým soustředit hlavně na sebe a neřešit rozhodčí, když s tím stejně v samotném závěru nic nenadělá! Dále bych chtěl poděkovat rodinám, přátelům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit na zápasy, vytvořili parádní atmosféru, kterou nás hnali za vítězstvím! A hlavně bych chtěl poděkovat celému týmu za celou sezónu a hlavně za nezapomenutelné mistrovské play-off. Jsem na kluky pyšný! A teď už nám zbývá to jediné - bouřlivě oslavit tak dlouho očekávaný titul.“