» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-Rondo Teplice
Kapitáni Jirkov vs. Wolves Chomutov (foto: Ondřej Holl/Petra Hollová)

2. NHbL: Wolves nezvládli duel s jirkovskými Kapitány

Marcel Holl | 21.02.2017 07:00:00 | 692x

Předposlední únorový víkend měla 2.NHbL na programu velkou porci zápasů. Ve většině z nich zvítězily domácí celky, jedinou výjimkou byla Elba, která loupila v Mostě. V důležitém klání celků ze spodních pater porazili Jirkovští chomutovské Wolves. Právě podrobnější popis a odkaz na sestřih ze zápasu najdete uvnitř článku.

HBC Kapitán Jirkov – HSÚ Wolves Chomutov
4:1 (2:1,0:0,2:0)

Vstup do utkání měli lepší hráči Wolves, kteří se již v polovině třetí minuty dostali do vedení. Brankáře Studeného překonal střelou z mezikruží Jan Volhejn. I po úvodní brance byla vlčí smečka aktivní, jenže na začátku šesté minuty bylo srovnáno. Po nedůrazu před brankou se trefil mezi Choutkovy betony Ondřej Fiala. Strhnout vedení na stranu Chomutova mohl v polovině první části Med, jenže svou šanci nevyužil, ač byl ve velmi dobré pozici. V závěru třetiny přišly tresty na obou stranách a hrálo se 4 na 4, čehož Kapitáni dokázali využít. Ihned z buly se prosadil Patrik Pospíšil.
Ve druhé třetině branka nepadla, ale o zajímavé příležitosti nouze rozhodně nebyla. Několik šancí spálil jirkovský Rybka. Po střele Dominika Vlacha cinkl míček o tyčku Studeného klece.
Wolves vstoupili do třetí části aktivně, ale všechny jejich pokusy skončily na Studeném či úplně mimo branku. Zřejmě rozhodující moment přišel v polovině třetího dějství, kdy Choutka vyrazil střelu Wenzla, jenže na dorážku Davida Haníka již byl krátký – 3:1. Nutno dodat, že domácí kapitán měl situaci značně usnadněnou.
Jirkov nabídl v celém průběhu utkání Wolves několik početních výhod, jenže ti je nedokázali zužitkovat, což je zřejmě stálo šanci na bodový zisk. Tečku za utkáním celků ze spodních pater tabulky udělal ve 44. minutě Jaroslav Blecha, jenž využil nahrávky od Wenzla. V závěru utkání ještě neunesl emoce hostující Radek Pošta, který dostal nejprve desetiminutový a následně trest do konce utkání. Jirkov tak přehrál Wolves i ve druhém vzájemném zápase a odskočil na rozdíl šesti bodů.

Ohlasy po utkání:
Marek Dlouhý (Kapitán Jirkov):
„Od duelu s Wolves se dalo očekávat, že půjde o zajímavý a napínavý zápas. Byl důležitý pro oba celky, které se nacházejí ve spodních příčkách tabulky. Hrálo se o tři body a Vlci by nás tak vítězstvím dohnali, takže bylo vidět, že do toho dávají hodně. Hned ze začátku utkání je jejich kapitán dostal do vedení, ale naštěstí jsme brzy srovnali. Pak začalo utkání nabírat obrátky a stejně tak i emoce, takže bylo k vidění několik vyloučení na obou stranách. Naše první lajna předvedla skvělý výkon a docela motala soupeři hlavu, jinak se hrálo celkem vyrovnaně a brankáři své týmy drželi. Někdy v půlce třetí části nás uklidnil náš kapitán pěknou dorážkou a zvýšením skóre na 3:1. Pak už se zápas víceméně dohrával a z naší strany přišla ještě pojistka na konečných 4:1. Jirkov si, dle mého, výhru zasloužil a poctivě vybojoval. Přiblížili jsme se osmému postupovému místu!“

Jan Petržílka (Wolves Chomutov):
"My jsme vstoupili do zápasu aktivně a z toho také vyplynula naše vedoucí branka. Bohužel pro nás jsme začali Jirkov pouštět do šancí, oni dali gól a poté už byli lepším týmem. Snažili jsme se alespoň vyrovnat, ale oni výborně bránili střední pásmo i prostor před brankářem a my jsme s tím měli ohromný problém. Celkově si myslím, že Kapitáni vyhráli zaslouženě, protože po většinu zápasu byli lepším týmem s daleko větším klidem na hokejce než my."