Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2.NHBL: Děčín nastřílel tucet branek a nedal mosteckým Nordics šanci.

3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Bazzy Děčín vs. Nordics Most (foto: Adam Deneš)

2.NHBL: Děčín nastřílel tucet branek a nedal mosteckým Nordics šanci.

Jan Melicher | 15.03.2017 07:00:00 | 890x

Uplynulá neděle se na severu Čech nesla ve stylu hokejbalu a 2.NHbL.  Celkem pěticí duelů pokračoval další program soutěže. A jak už to tak bývá, že jednou něco začíná a jednou něco končí, tak v Litoměřicích skončila vítězná série rezervy ústecké Elby DDM, která trvala úctyhodných 15 zápasů. Pohotově na tento fakt zareagovali všichni pronásledovatelé, protože všechny týmy na druhém až pátém místě si připsaly tři body za výhru. Šestnácté kolo rozhodně muselo potěšit všechny fanoušky ofenzivního hokejbalu, neboť v každém zápase bylo k vidění minimálně 7 gólů. Skóre si nejvýrazněji vylepšil litvínovský Lev, který nastřílel oslabenému Meziboří 31 branek. Mostecká rezerva celkem v poklidu přehrála Jirkov a Dandy zvládly chomutovské derby proti Wolves. Poslední zápas sehráli borci z Bazzy proti Nordicsu z Mostu. Čekala se vyrovnaná bitva, ale realita byla od první minuty úplně jiná.

HBC Bazzy Děčín  - HC Nordics Most

12:0 (6:0,5:0,1:0)

V minulém kole si oba týmy připsaly výhru za tři body a vstupovaly do dnešního zápasu s posíleným sebevědomím. V prvním vzájemném zápase zvítězili Nordics 3:1, ale Bazzy se dlouhodobě prezentuje lepšími výkony na domácím hřišti v Ústí nad Labem, kde už šest zápasů neprohrálo, navíc se sešlo ve velice silné sestavě, a tak vstupovalo do zápasu jako mírný favorit.

Domácí tým do utkání doslova vlétl od první minuty a už po 36 sekundách přetavil nahrávku nejproduktivnějšího hráče Bazzy Radka Hůji v úvodní gól Vojtěch Uhlíř. V čase 2:34 byl vyloučen hostující Kapitán Jindřich Beránek a nabídnutou přesilovku využil Karel Pilař, když dorazil střelu Martina Horáčka, která se odrazila od zadního mantinelu před odkrytou bránu, a hráč Pilařových kvalit nemohl mít se zakončením problém. Uplynula přesně minuta a jedna vteřina a rychlou protiakci zakončoval Dominik Hladiš a Most byl v tuto chvíli zralý na ručník a nedokázal s domácím týmem držet krok. V čase 4:30 dostali hosté možnost dostat se zpět do zápasu, když byl vyloučený Horáček za sekání. Nicméně přesilová hra zůstala nevyužitá, za zmínku stojí jen střela Duška od modré čáry, která proletěla nad branku, po něm ještě zakončoval Nechala do betonu Štarmana. Udeřilo naopak na druhé straně, když Horáček, který se vrátil z trestné lavice, nabil Karlu Pilařovi, a ten z první propálil Tichého a přidal svojí druhou branku. Po této brance domácí lehce polevili a Most se začal dostávat do větších šancí. Nejprve Procházka střílel od pravého mantinelu a Štarman se štěstím zasáhl betonem a po něm se dostal Šafařík dokonce do samostatného úniku, ale i s tím si Štarman poradil, tentokrát vytáhl zákrok vyrážečkou. Šafařík byl při své šanci faulován a vybojoval alespoň přesilovou hru. Ta se zařadila do kategorie nevydařených, hosté v ní prakticky neohrozili branku. První lajna domácího týmu se poté opět dostala do tlaku a Martin Horáček, který opět létal po hřišti rychlostí TGV, zvýšil už na 5:0. Nejhezčí moment zápasu si přichystal Radek Hůja půl minuty před koncem třetiny. Jeho tým šel střídat, tak sám zavezl míček do pásma, napřáhl a vymetl přesně horní roh branky Tichého.
Ani ve druhé třetině Bazzy nepolevilo, naopak Jakub Hovorka si seběhl z modré čáry až před branku a střelou do horního rohu vstřelil svůj první gól v aktuálním průběhu sezony. Poté dostali domácí hráči možnost přesilové hry, kterou nevyužili, ale po jejím skončení vyhrál Uhlíř buly opět na Jakuba Hovorku, a ten dělovkou propálil úplně vše, včetně brankáře. Z hostujících hráčů začínala být znát frustrace, která vyvrcholila faulem Froňka, který se po prohraném souboji hrubě ohnal sekerou po Michajličenkovi a rozhodčí Tuček mu rovnou udělil vyšší pětiminutový trest do konce utkání. Zanedlouho byl za sekání vyloučen také Nechala, tentokrát na dvě minuty a už tak v pohodě hrající domácí měli další možnost pro navýšení skóre, což se také podařilo. Nejprve dostal Vojtěch Uhlíř od Hůji nabídku před prázdnou branku a vstřelil devátý gól a na 10:0 navýšil poté v pokračující přesilovce Michal Novák. Do přestávky stihli domácí přidat ještě jednu branku, když Michajličenkovu individuální akci dorazil do prázdné branky Jakub Hladiš. V poslední třetině se zápas dohrával vyloženě v exhibičním tempu, hráči Nordicsu se více než na střídačce točili na trestné lavici a jejich chování bylo chvílemi až nesportovní, například když Šafařík zastavil akci Bazzy hokejkou nataženou ze střídačky. Nejvíce práce ve třetí třetině tak měli rozhodčí, kteří strávili velkou část třetiny se zdviženou rukou. Po herní stránce stojí za zmínku šance Sasky, který zakončoval pouze do tyče, na druhé straně už proběhla třetina prakticky bez šancí. Ke konci zápasu ještě dostali domácí možnost dvouminutové přesilové hry pět na tři, kterou nakonec využil Michajličenko. V poslední minutě ještě obdržel vyšší trest Beránek za úder do oblasti hlavy a krku. Třetí třetina tak byla spíše formalitou, o výhře pro domácí bylo rozhodnuto podstatně dříve. Bazzy tak potvrdilo dobrou formu na domácím hřišti a s chutí si zastřílelo, naopak hostující Nordics za sebou nezanechali dobrý dojem ani herně, ani disciplínou. 17 udělených trestů hovoří za vše. V tabulce se Bazzy udrželo na třetím místě, s dvoubodovou ztrátou na druhý Lev Litvínov. Nordics zůstávají nadále na sedmém místě.

Ohlasy po zápase:

Vojtěch Uhlíř (HBC Bazzy Děčín):

K zápasu jsme chtěli přistoupit zodpovědně a hrát svojí hru, což se také podařilo. Konečně jsme se sešli v plné sestavě. Myslím, že všichni můžeme být spokojení s výkonem a věřím, že na něj navážeme i v dalších zápasech. Nepřísluší mi komentovat výkon soupeře, ale věřím, že kluci si to v hlavách srovnají a to, co se dnes místy na hřišti dělo, byla jenom výjimka. Hokejbal rozhodně hrát umí.“

Václav Mach (HC Nordics Most):

„Zápas se mi nehodnotí snadno. Soupeř nás od začátku přehrával a nám se nic nedařilo. Bylo vidět, že nemáme pořádně natrénováno, moc jsme se ani nesešli a místy to od nás bylo hodně laxní a bez chuti.“