3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Kapitáni Jirkov vs. Bazzy Děčín (foto: Marcel Holl)

2.NHbL: Jirkovští potvrdili zvedající formu a přehráli Děčín

Marcel Holl | 06.04.2017 07:00:00 | 1043x

První dubnový víkend přinesl jedny z posledních bojů v základní části 2. NHbL Sever. Sedmička týmů pro play-off již byla jistá. Ve zbytku dlouhodobé části zbývá vyluštit tajenku, zda ji doplní Kadaň či Jirkov, který v posledních kláních uhrál několik bodů. Ne jinak tomu bylo i v sobotu, kdy Kapitáni hostili děčínské Bazzy, jenž nakonec přehráli poměrem 4:2.

Děčínští odjeli v sobotu do Chomutova, kde se utkali se zvedajícím se týmem Jirkova. Byli to právě zelenočerní, kteří šli rychle do vedení. Po zhruba minutě se trefil Vojtěch Uhlíř, kterému asistoval Rubeš. Děčín zvládl první část na jedničku, Jirkovské nepouštěl do větších šancí a poměrně zaslouženě tuto část hry ovládl.
Jirkovští změnili do druhé části svou hru, začali hrát více fyzicky, čímž získávali půdu pod nohama a rázem byli v horkém odpoledni aktivnějším celkem na hrací ploše. Svého tlaku dokázal využít, když se střelou mezi Štarmanovy betony prosadil Josef Rybka. Chvilku na to se vyznamenal brankář Kapitánů Jan Kaššák, jenž zlikvidoval stoprocentní gólovku po střele Nováka. Úspěšnější byl maskovaný muž i v závěru druhé periody, kdy na něm ztroskotal Hovorka.
Posledních patnáct minut patřilo Jirkovu, neboť Bazzy nedokázalo využít několika nabídnutých početních výhod, tudíž Kapitáni trestali. Stalo se tak v početní převaze z hole Tomáše Gubely. Na jeho trefu ještě dokázali Děčínští nalézt odpověď. Kaššáka překonal podruhé v zápase Vojtěch Uhlíř. Vedení vrátil na domácí stranu opět Tomáš Gubela, který využil další přesilovou hru, celkově druhou. Definitivní tečku za zajímavým hokejbalovým měřením udělal jirkovský ťukec v závěru, kdy trefil prázdnou děčínskou branku kapitán David Haník.

Ohlasy po utkání:
Josef Rybka (Kapitán Jirkov):
„Zápas hodnotím kladně. Šli jsme do něj s tím, že musíme vyhrát, abychom se dostali před Kadaň na osmou pozici. Děčín nás první třetinu tlačil a byl velmi ofenzivní, z čeho vyplynula jejich branka. Nevypadalo to s námi dobře. Bylo strašné teplo a síly rychle docházely. Podařilo se nám ve druhé části srovnat. Zpoza branky mě před ní našel Roman Průcha a střelou mezi nohy jsem srovnal. To nás nakoplo, protože krátce na to jsme přidali další trefu. Ke konci utkání se Děčín snažil vyrovnat, což se mu nakonec povedlo a bylo to 2:2. Naštěstí jsme poté přidali ještě dvě branky. Jak jsem již říkal, šli jsme do zápasu s tím, že musíme vyhrát, což se nakonec podařilo.“

HBC Bazzy Děčín: Dotazovaný hráč se bohužel nevyjádřil.