Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2.NHbL: Litoměřice dali Mostu „kanára“ a drží se na druhém místě
HLEDEJ V ARCHIVU
AKTUÁLNĚ
05.01.2018 | ROZPIS soutěží RSHb Čechy Sever 2017-2018

2017 - 2018

20.10.2017 | Obnova licence B a C - Ústí nad Labem (praxe)

Patrik Ferbas | 30.03.2017 10:00:00 | 1169x

Hned pětice utkání se uskutečnila v neděli v rámci naší nejvyšší regionální soutěže. Gólové hody se konaly hlavně v Chomutově, kde místní Dandy prohráli 4:8. O zápas později pak kadaňští Panteři nestačili na Jirkov a obdrželi příděl celkem třinácti branek. Další vysoká výhra se zrodila na ústeckém Stadionu mládeže, kde domácí Bazzy Děčín zvítězil za slunného počasí proti Wolves 7:1. V Mostě přehrál Nordics domácí Lev Litvínov a poslední souboj se odehrál mezi rezervou mosteckého Kovodemontu a Killers Litoměřice, na jehož průběh jsme se zaměřili.

HBC Kovodemont Most "B" – SHC Killers Litoměřice
0:6
(0:0, 0:3, 0:3)

Mostecký celek se po sedmnácti kolech držel na šestém místě, hostující Litoměřice se nacházely na příčce třetí. V posledním vzájemném utkání na půdě Litoměřic urval Mostu bonusový bod po výhře na nájezdy Martin Hauf a i dnes se očekával vyrovnaný souboj.
V první třetině hrály oba týmy dobře v obraně. V útoku byly aktivnější spíše Litoměřice, které vyslali na Balachonova 12 střel. Mosteckým se podařilo vystřelit pouze 8 krát. Nicméně oba celky neohrozily protější strážce branky nijak výrazně. Mostečtí měli lepší pohyb po hřišti, ale nedokázali se gólově prosadit. V první třetině jsme branku neviděli, a tak do druhé části šli oba brankáři s čistým štítem.
Do druhé třetiny vešli lépe hráči Litoměřic, když se už od první minuty tlačili do útoku. V 18. minutě se Marek Stibal dostal před obranu, ale svoji střelu musel ještě jednou dorážet, aby dostal balonek za brankáře Balachonova. Po vstřeleném gólu byly Litoměřice aktivní, Most však dobře bránil od modré čáry a nenechával pouštět hosty do svého pásma tak lehce. Další šanci využili Killers v přesilové hře, když dorážel na podruhé Jaroslav Ježek. Litoměřice skórovali během další přesilové hry. Tuto výhodu využil Michael Smolík. Po druhé třetině bylo skóre už 0:3.
Ve třetí části byli aktivnější mostečtí, kteří měli co dohánět. Nicméně po první minutě třetího dějství musel Balachonov již po čtvrté lovit míček z branky a Jiří Pechan byl tedy čtvrtým střelcem Litoměřic, který se zapsal do střelecké listiny. Most však nezahálel a pokračoval ve své aktivitě. Nejvíce naběhaných metrů musel mít Pavel Krajíček, který byl vidět na každém kroku. Bohužel pro jeho tým se mu nepodařilo vstřelit žádný gól. Mostečtí v posledních čtyřech minutách při hře 5 na 5 a poté ve zkrácené přesilové hře zkoušeli hru bez brankáře. V pásmu byli aktivní, ale Litoměřicím se dařilo vyhazovat. Nakonec Litoměřice vstřelili dva góly do odkryté branky. Konečný stav byl tedy 0:6 a Litoměřice se drží na děleném druhém místě s Bazzy Děčínem.

Ohlasy po zápase:

HBC Kovodemont Most – dotazovaný hráč se bohužel nevyjádřil.

Jaroslav Ježek (SHC Killers Litoměřice):
„Na začátku jsem si myslel, že to bude běhavý zápas. Navíc z Mostu se moc body nevozí. Nečekaně se za nerozhodného stavu začalo přiostřovat. V tu chvíli mi přišlo, že jsme to zvládli lépe psychicky. Dokonce jeden jejich hráč odešel. Plus jsme dali 3 góly a to jim na psychice taky moc nepřidalo. A naši beci si lehali a klekali do střel, takže si myslím, že jsme to asi i chtěli víc.“