3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Ilustrační foto (foto: Tomáš Urban)

2.NHbL: Sobotní mostecké derby ovládla rezerva Kovodemontu

Marcel Holl | 02.03.2017 07:00:00 | 799x

O posledním únorovém víkendu nabídla 2.NHbL dvě kompletní kola. V sobotním dění získali tři body hráči mosteckého Kovodemontu, jenž v derby přehráli Nordics. Ti si spravili chuť o den později v Chomutově. Do našeho tradičního ohlédnutí vybíráme právě sobotní mostecké derby.

HC Nordics Most – HBC Kovodemont Most B
2:3 (0:0,1:2,1:1)

V první třetině mosteckého derby viděli přítomní diváci vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách, avšak brankář Tichý s Tylem oranžový plastový míček za svá záda nepustili, tudíž po patnácti minutách platil stále bezbrankový stav.
Druhá třetina byla mnohem zajímavější. Již zhruba po pěti minutách orazítkoval tyčku branky Nordics Vasil. V polovině periody otevřel hostující Kovodemont skóre. Patnáctiletý Zbyšek Bertha nahodil míček po mantinelu, který doputoval ke střídajícímu Jiřímu Singerovi, jenž postupoval sám na branku a pěknou střelou k tyči překonal brankáře. Nordics našli odpověď za dvě a půl minuty. Svým důrazem se prosadil Miroslav Froněk. Radost z vyrovnání trvala jen pouhých devatenáct sekund. Svým druhým gólem v utkání vrátil rezervě Kovodemontu vedení Jiří Singer.
Kovodemontu se povedlo krátce po začátku třetí části odskočit do dvoubrankového náskoku. Tichého překonal střelou mezi betony Jan Drnečko. Definitivní gólovou tečku za zajímavým utkáním udělal v 39. minutě Slavomír Švácha, jehož vybídl ke skórování Beránek.

Ohlasy po utkání:
Miroslav Froněk (Nordics Most):
„Úplně vyrovnaný zápas, my měli možná o dvě, tři vyložené šance navíc, ale soupeř byl o gól bojovnější. Nám se podobně jako v předchozích zápasech v koncovce nedařilo.“

Jiří Singer (Kovodemont Most B):
"Už od začátku jsme věděli, že to nebude lehký zápas. Soupeř byl dobře silově vybaven, takže jsme věděli, že bychom se měli vyvarovat hře u mantinelů, a až na pár situací se nám to dařilo. Do zápasu jsme nastoupili pouze v jedenácti hráčích do pole, což není moc. Většinu zápasu jsme soupeře přehrávali, i když se nám nedařilo proměnit gólové šance, kterých nebylo málo. Za stavu 3:1 jsme se snažili už šetřit síly na závěr zápasu. Věděli jsme, že soupeř se jen tak nevzdá a bude bojovat do poslední chvíle. To se i stalo, po našich chybách se dostal soupeř k šanci, kterou proměnil. O to víc jsme se snažili zápas dohrát pod naší taktovkou. Po mé chybě jsme se dostali do oslabení tří proti pěti. I ve třech lidech se nám dařilo hru ovládnout a došli jsme pro důležité tři body. V utkání se mimo jiné v dobrém světle ukázal patnáctiletý Zbyšek Bertha, který si připsal svůj první bod v kategorii mužů."