Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » 2.NHbL: Ústí stále neporaženo, ve šlágru kola zdolalo Litvínov 2:1
HLEDEJ V ARCHIVU
AKTUÁLNĚ
05.01.2018 | ROZPIS soutěží RSHb Čechy Sever 2017-2018

2017 - 2018

20.10.2017 | Obnova licence B a C - Ústí nad Labem (praxe)

Vojtěch Červinka | 08.03.2017 07:00:00 | 749x

První březnový víkend přinesl hokejbalovým fanouškům 2.NHbL hned pětici utkání. Že se jednalo o zajímavé kolo, dokazuje vyrovnanost hned čtyř duelů, které skončily rozdílem jediné branky. Jediný jednoznačný zápas se odehrál mezi Mezibořím a Děčínem, kde domácí schytali debakl ve formě devíti branek. Ve šlágru kola se představila ústecká rezerva Elby DDM proti litvínovskému Lvu. Vyrovnaný duel nakonec zvládli lépe Ústečané, kteří urvali těsnou výhru 2:1 a nadále hledají přemožitele v tomto ročníku.

Elba DDM Ústí nad Labem B – HBC Lev Litvínov
2:1
(1:0,1:1,0:0)

Do města na soutoku řek Labe a Bíliny přijel silový celek z Litvínova. V minulém klání, které se uskutečnilo v půlce října, zvítězili ústečtí hráči 5:3, a tak jim měli litvínovští co vracet. Oba celky nechtěly nechat nic náhodě a nastoupili v silných sestavách.
Úvod zápasu patřil spíše hostujícím, když se vrhli na svého soupeře a hned ho uzamkli ve svém pásmu. Jejich tlak vyústil v přesilovou hru, když za katr zamířil ve třetí minutě ústecký Vacek. Hráčům v černých dresech se však přesilovka moc nepovedla a nevytvořili si lepší příležitost. I hned po skončení Vackova trestu si zkusili početní převahu i domácí, ani ti však nenašli recept na to, jak přetavit výhodu jednoho muže navíc v gól. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a bojovalo se o každý centimetr plastového hřiště. Když v čase 9:12 poslali muži v pruhovaném hostujícího Linharta na dvě minuty na trestnou lavici, měli domácí další možnost přesilové hry. Tu po necelé půlminutě využil lídr kanadského bodování celé soutěže Jaroslav Netušil, když po kombinaci Tauše s Patzeltem zůstal sám před brankou a poslal balonek za záda Soukupa. V tom samém čase však rozhodčí udělili trest hostujícímu Němečkovi, a tak hra 5 na 4 pokračovala dál. V té si už domácí tolik nelibovali a balonku si spíše užívali litvínovští plejeři. Do konce první části se diváci větší šance nedočkali, tudíž na světelné tabuli po patnácti minutách svítil stav 1:0.
I do druhé periody vstoupil aktivněji spíše litvínovský Lev. Baumark spolu s Božkem vyslali své projektily na Kostoviče, ten však oranžový balonek do své branky nepustil. Ústecká obrana se snažila ustát litvínovský nápor, nicméně si pomohla faulem a na trestnou zasedl domácí Wágner. Přesilová hra se hostům nevyvedla tak, jak by očekávali. Většinu času totiž trávili ve svém pásmu, domácí se tedy v klidu ubránili a pokračovalo se ve hře 5 proti 5. V té se oběma mužstvům nedařilo ohrozit soupeře, hra byla spíše ve znamení nepřesných rozehrávek a zakončení. Další trest přišel ve dvacáté minutě, který měl na svědomí litvínovský Schnaubelt. Paradoxně největší šanci v této početní výhodě měl hostující Daniel Hora, který utekl domácí obraně a běžel sám na Kostoviče. Ten v bráně nezahálel a vyběhl Horovi naproti, přičemž ho nekompromisně podrazil. Tímto faulem se počet hráčů na hřišti vyrovnal a o chvilku později přišla na řadu již čtvrtá přesilová hra Litvínova. Během ní se před Kostovičem ocitl Tibor Kapoun a backhandovou kličkou propasíroval “oranžádu“ do sítě ústecké branky, čímž vyrovnal stav utkání na 1:1. Utkání se začalo přiostřovat a na bojišti bylo k vidění mnohem více střetů. Taušův hit posoudili arbitři jako nedovolený, a tak i on šel okusit box pro vyloučené. Lev měl tedy další příležitost ke skórování. Při snaze zavést balonek do útočeného pásma litvínovský obránce namazal loptičku napadajícímu Čelleňukovi, který neváhal a utekl do brejku. V samostatném úniku volil střelu tahem. Jeho volba byla správná, jelikož dokázal svým rychlým švihem překonat brankáře Soukupa a poslat své mužstvo zpět do vedení. Domácí tato branka nakopla a diktovali tempo hry. Do konce druhé patnáctiminutovky si ještě okusili další dvě přesilovky, ve kterých se ocitli v dobrých šancí Vacek, Rop a Poláček. Všechny tyto pokusy však lapil hostující strážce svatyně Soukup. Za zvuku sirény skončila druhá třetina, po které vedli svěřenci Tomáše Laibla 2:1.
Ve 32. minutě utekl hostující obraně střelec druhé ústecké branky Čelleňuk, v souboji proti Soukupovi zkusil opět střelu. Tentokrát však vyšel jako vítěz druhý jmenovaný, balonek totiž mířil hodně mimo tři tyče. Do dobré střelecké pozice se dostal hostující Božek, s jeho střelou neměl domácí gólman problém. Ústečtí se od poloviny třetí části do útoku již moc nehrnuli a zaměřili se spíše na defenzivní část. S tou měli hráči se lvem ve znaku problém a nedokázali se pořádně usadit v pásmu. Naopak na druhé straně zatopil hostující obraně aktivní Čelleňuk, z předbrankového prostoru opět nezamířil mezi tři tyče a skóre zůstalo neměnné. Pět minut před koncem ztížil plány na vyrovnání litvínovský Božek, který se provinil vysokou holí a oslabil svůj tým. Nicméně i ve čtyřech se k balonku probojoval Hora a zkusil svou střelou vyrovnat. Kostovič jeho pokus zmařil a čas na srovnání skóre se krátil. Hosté si tento fakt uvědomovali a v poslední minutě poslali Soukupa na střídačku výměnou za šestého hráče do pole. Ústečtí se navíc provinili dalším faulem, tudíž měli hráči Litvínova výhodu dvou mužů navíc. K dobré střele se dostal opět Hora, nicméně ani tato šance neskončila gólem, a tak se domácí mohli radovat ze zisku tří bodů. Dvě desítky diváku si rozhodně přišlo na pěkný vyrovnaný hokejbal, o kterém vypovídá také poměr střel (30:32). Lev z Litvínova si po prohře nadále udržuje druhou příčku, nicméně náskok na třetí Bazzy se ztenčil na pouhé dva body.

Ohlasy po utkání:

Jaroslav Netušil (Elba DDM Ústí nad Labem B):
„Zápas s Litvínovem byl velmi těžký, soupeř má velkou kvalitu. My jsme však ukázali velkou bojovnost a nasazení, díky čemuž jsme získali tři těžce vydřené body. Všem patří obrovské díky, tyto utkání mají opravdu šťávu.“

Martin Rus (HBC Lev Litvínov):
„Podle mého to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme byli o něco málo lepší ve hře 5 na 5, ale bohužel Kostoviče jsme nedokázali překonat víc než jednou. Elba naopak lépe zvládala své přesilovky i oslabení. První gól nám vstřelila v přesilovce a druhý dokonce ve vlastním oslabení, kdy ukázkově namazal na hůl soupeře náš nejzkušenější hráč Milan Král. Zápas jsme odehráli poprvé v sezóně na tři kompletní pětky, ale paradoxně nám to asi uškodilo a nedostali jsme se do pořádného tempa.“