SO 24.03.2018 | 10:00
3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)
Orlík vs. Desperados (foto: zdroj: FB HBC Orlík Ústí nad Labem)

Jan Melicher | 12.04.2017 08:30:00 | 854x

Kromě chlumeckých Warriors, kteří dostali o víkendu volno, se všechny ostatní týmy zapojily do víkendových zápasů. Dvě kola před koncem má už osm celků jisté pokračování sezony ve vyřazovacích bojích. I po tomto odehraném kole drží stoprocentní bilanci Dragons, kteří porazili Pivní Veterány 7:3. Nejvyšší debakl kola si odnesli Ještěři, když nestačili na Coma Team v poměru 3:14. V posledních dvou kolech to vypadá na největší zápletku kolem čtvrtého a desátého místa. Mimo tyto boje už budou Desperados, kteří si výhrou zajistili předkolo a můžou v klidu dohrát zbytek základní části.

HBC Orlík Ústí nad Labem – HSÚ HBC Desperados

0:4 (0:1,0:1,0:2)

Orlík měl před tímto kolem na kontě stejný počet bodů jako jeho přímý konkurent o postup do předkola Chlumec a dnes nutně potřeboval zabrat, aby posílil svoje šance na postup. Naopak Desperados si mohli případnou výhrou definitivně postup zajistit. Vzhledem k postavení celků a povrchu hřiště v Krupce se nedal očekávat žádný zápas hraný na krásu a předpoklady se naplnily.

Orlík, který byl v zápase vedený jako domácí tým, se ze začátku zápasu více dostával do šancí a hrál aktivněji. Turza v bráně hostů měl více práce. V 11. minutě nevyužili hráči Orlíku přečíslení a naopak na druhé straně udeřil po nahrávce Špory povedenou akcí Jan Boček. Tato branka se později ukázala jako vítězná. Do konce třetiny branka už ale nepadla. Celá první třetina se odehrála bez vyloučení na obou stranách. Ve druhé třetině se opět hrálo dlouho bez branek, ale krátce po skončení přesilové hry se prosadil Miroslav Rážek a s Orlíkem už to v tuto chvíli nevypadalo dobře. Tato branka byla opět jediná v celé patnáctiminutovce. Do třetí části nastoupili hosté aktivněji a hned po necelé minutě a půl vstřelil třetí branku zápasu Marek Vichra a v tu chvíli bylo prakticky rozhodnuto o bodech. Skóre nakonec upravil na konečných 0:4 svojí druhou brankou Jan Boček, Arnošt Špora si u této branky připsal už třetí asistenci. Desperados svého soupeře přestříleli 33:20, za celý zápas si nepřipsali jediný faul a zřejmě po zásluze připisují tři body a pojistku do předkola play-off. Naopak Orlík čeká už jen jediný zápas a účast v play-off mají hodně nejistou.

Ohlasy po zápase:

Filip Vlček (HBC Orlík Ústí nad Labem):

„Utkání jsme začali aktivně a ze začátku byli rozhodně aktivnější než náš soupeř. Bohužel jsme nevyužili přečíslení a soupeř z následujícího útoku trestal a dostal se do vedení. Zbytek zápasu byl vyrovnaný, až na pár pasáží, kdy si Desperados vytvořili mírný tlak. Rozhodně jsme nebyli horším, ani lepším týmem, ale soupeř dokázal využít své šance a my opět pálili slepými.“

Arnošt Špora (HSÚ HBC Desperados):

„Zápas s Orlíkem je pro spoustu hráčů braný jako derby. Pro diváka to byla nejspíše plácaná z obou stran a docela nezáživný hokejbal, na který se ani nedá koukat, až na pár světlých okamžiků, které rozhodly toto derby. Přesněji dvě povedené akce Honzy Bočka a dvě náhody a štěstí. Hosté naštěstí své šance nedotáhli a všechno spolehlivě pochytal Lukáš Turza“.