Nemůžete číst dokumenty ve formátu PDF? V tom případě Vám chybí nainstalovaný Acrobat Reader. Program je zdarma a po nainstalování Vám tuto chybu odstraní. Stáhnout si jej můžete ZDE!

Editoři stránek (správa obsahu):

Tomáš Laibl

Vojtěch Červinka

Michal Pečený

TITULNÍ STRANA » OHbL: Dragons zvládli přestřelku s Ještěry a jsou jistým vítězem základní části

» 12:00 | ASH Řetenice-Perla Řetenice
Dragons vs. Ještěři (foto: Adéla Zavadilová)

OHbL: Dragons zvládli přestřelku s Ještěry a jsou jistým vítězem základní části

Jan Melicher | 05.04.2017 07:00:00 | 828x

Základní část naší nejnižší regionální soutěže se blíží ke konci, ale již tři kola před koncem známe vítěze základní části. Tím jsou hráči Dragons, kteří stále nepoznali hořkost prohry a mají luxusní náskok dvanácti bodů a navíc lepší vzájemné zápasy s Coma Teamem. V uplynulém kole si poradili s Ještěry, ikdyž museli otáčet nepříznivý vývoj. V dalších zápasech také favorité nezaváhali. Jediný celek, který dostal volno, byli Desperados. V tuto chvíli už máme jistou postupovou šestici, bude se jen rozhodovat o postavení na druhém až šestém místě. Největší zápletka je pro poslední kola přichystána na pozicích kolem desátého místa, kde deváté a třinácté místo dělí pouhých šest bodů a nic není jasné.

SC Dragons Ústí nad Labem – HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem

8:5 (1:1,3:2,4:2)

Asi jako do všech zápasů, tak i dnes vstupovali Dragons do zápasu jako favorité, ikdyž se museli obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče Jaroslava Netušila. Na druhé straně zase chyběli zástupci ze CCM extraligy, Kučera a Brhel.

Zápas byl od začátku na vysoké úrovni, převyšující průměrnou kvalitu soutěže a k vidění bylo i velké množství šancí, o čemž vypovídá i celkový poměr střel, který byl 40:30. Jako první se do vedení dostali domácí zásluhou Františka Peřky, který využil nahrávku Tomáše Faigla. Ještěři dostali šanci k vyrovnání o minutu později, kdy byl vyloučen Marek Tauš. Přesilovka ale zůstala nevyužitá a naopak 52 sekund před koncem třetiny vyrovnal Vladimír Brož. První třetina tak nasvědčovala vyrovnanému průběhu.
Ve druhé třetině se Ještěrům podařilo otočit zápas. Nejprve se ve 21. minutě prosadil Myška, poté byl domácí Mach vyloučen na 5 minut + do konce utkání a dlouhou přesilovku využil opět Brož. Následující tři minuty byly v režii dvojice Faigl - Oliverius. První jmenovaný nejprve vyrovnal, poté v přesilové hře svému kolegovi nahrával a půl minuty před koncem třetiny ve vlastním oslabení strhl vedení na stranu Dragons. Ve 33. minutě prostřelil Doušu Martin Patzelt a dal svému týmu dvougólové vedení. Gólové hody ale pokračovaly, protože hned za 20 sekund po něm dokonal svůj hattrick Vladimír Brož a dal svému týmu opět naději. Ta ale zmizela v následujících třech minutách, protože Peřka a Kaltenböck posunuli skóre až na stav 7:4 a na to už Ještěři nedokázali zareagovat.  Ve 41. minutě ještě Vladimír Brož svým čtvrtým gólem snížil a finální podobu dal skóre v čase 41:30 Martin Patzelt. Dragons si tak s předstihem zajistili prvenství v základní části, Ještěři po porážce zůstávají třetí, ale týmy za sebou je mají na dostřel.

Ohlasy po zápase:

Adam Řehoř (SC Dragons Ústí nad Labem):

„Zápas s Ještěry byl pro nás jeden z posledních testů před play off a nakonec z něho odcházíme celkem spokojení. Útok fungoval celý zápas na jedničku a soupeře skoro celý zápas nepouštěl do hry. Bohužel se soupeři podařilo dát několik jednoduchých branek a výsledek tak úplně neodpovídá průběhu zápasu. Jediné na čem musíme ještě zapracovat je naše vylučovanost. Většina z našich faulů je zbytečná a naprosto nesmyslná. Někteří hráči by si mohli uvědomit, že nehrajeme NHL, ale okresní ligu. Pokud chceme myslet na celkové umístění ve špičce, tak si takové chování prostě nemůžeme dovolit“.

Vojtěch Uhlíř (HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem):

„Zápas pro nás začal až nečekaně dobře, když jsme se dostali do vedení 3:1 a ještě k pětiminutové přesilové hře. Bohužel se ukázala stále naše lehká nevyzrálost a také nesehranost v přesilových hrách, kdy jsme nedokázali přidat další gól. Naopak jsme v naší početní výhodě inkasovali. Kluci z Dragons jsou sehraní a bylo vidět, že postupem času začali diktovat tempo zápasu a také podle toho výsledek dopadl. Nezbývá než pogratulovat.“