» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-ASH Řetenice
ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

OHbL: První finále po velké přestřelce vyznělo pro Coma Team

Jan Melicher | 14.06.2017 09:30:00 | 564x

Poslední neuzavřenou soutěží zůstává naše nejnižší regionální soutěž.  O předchozím víkendu se rozehrál první zápas finálové série, do které se podle předpokladů probojovali Dragons a Coma Team. Oba týmy nastoupily bez výraznějších oslabení, takže se čekala zajímavá ofenzivní bitva, což se také potvrdilo a byla k vidění skvělá přestřelka.

Začátek zápasu byl jednoznačně v režii Coma Teamu. Vyloučení Stanislava Tauše sice ještě nebylo potrestáno, ale krátce po jejím skončení se dokázal prosadit Navarra a poslal Comu do vedení. Na první gól ještě dokázali Dragons zareagovat, když se prosadil kapitán Oliverius. Za další minutu dostala Coma opět možnost přesilové hry, kterou tentokrát využil Místecký. V čase 8:00 usedlo na trestnou lavici bratrské duo Taušů, oba navíc s desetiminutovým osobním trestem a přesilovou hru dokázal využít Marek Macek. Ke konci třetiny ještě vstřelili dvě rychlé branky Budínský a Petr Zdvořáček a uzavřeli pro Comu vydařenou první třetinu do stavu 5:1. Dragons začali druhou třetinu nejlépe, jak to šlo. Hned po dvaceti sekundách hry využil přesilovou hru Netušil. Hra Dragons se ve druhé třetině uklidnila a rázem se začali objevovat přesilovky na jejich straně a další z nich využil v 22. minutě Patzelt. Na konci třetiny v bláznivé tříminutovce padly na obou stranách ještě dva góly a před třetí třetinou tak panoval poměrně otevřený stav 5:7. V první minutě třetí třetiny fauloval Macek a hned po pěti sekundách dokázal Marek Tauš Využít přesilovku a dostat Dragons zpátky do hry. Do konce třetiny měl každý z týmů možnost přesilové hry, ale ani v jednom případě se nezadařilo a stav byl těsný až do samotného závěru. V neskutečné koncovce pak dvě sekundy před koncem zápasu zařídil prodloužení Tomáš Reisenauer. Dragons tak dokázali napravit hrozivou první třetinu a vynutit si prodloužení. Nicméně radost vydržela jen chvíli, protože v čase 45:31 ukončil infarktový zápas Vít Budínský a připsal první bod do finálové série pro obhájce titulu.

Ohlasy po utkání:
Jan Trončinský (HSÚ HBC Coma Team):
„Čekali jsme hodně vyrovnanou sérii a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Začátek zápasu se nám hodně vydařil, hráli jsme aktivně a po faulech soupeře si vytvořili čtyř brankový náskok. Poté jsme bohužel trochu polevili a soupeř nás začal herně dotahovat. Začali jsme dělat fauly a soupeř toho využil, dal snad 4 nebo 5 gólů v přesilovce, takže na disciplínu si musíme dát v příštím zápase velký pozor. Myslím si, že pro oko diváka to byl určitě pěkný hokejbal.“

Tomáš Faigl (SC Dragons Ústí nad Labem) :
„Myslím, že zápas rozhodla první třetina. Se soupeřem jako je Coma nemůžete být vylučovaní, natož hrát oslabení 5 na 3. Ze všeho střílejí a navíc dobře cloní našemu brankáři. Jsou jedním z nejlepších ofenzivních týmů a také to v první třetině dokázali. Od druhé třetiny jsme si řekli, že je jedno jestli prohrajeme 5:1 nebo 15:1 a myslím, že zbylé dvě třetiny jsme byli vyrovnaným, ne-li lepším soupeřem. Začali jsme ze všeho střílet a napadat a hlavně díky Adamovi v bráně, který nás několikrát podržel, jsme vyrovnali 2 vteřiny před koncem a myslím, že zaslouženě. Bohužel jsme si prodloužení moc neužili a hned z první šance po nešťastném odrazu se Coma dostala v sérii do vedení. Neskládáme zbraně, v sezoně jsme prohráli až teď, snad po nějakých 25 zápasech, jsme také silní v ofenzivě a myslím si, že máme nejlepšího gólmana ligy. Když nebudeme faulovat a hrát v oslabení, ještě máme šanci Comu potrápit a překazit jim sobotní oslavy.“