» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-ASH Řetenice
Devils Děčín vs. Warriors Chlumec (foto: Zuzana Kašparová)

OL ÚnL: Devils nastříleli bůra a připisují si první výhru

Jan Melicher | 13.09.2017 09:30:00 | 319x

Máme za sebou první odehrané kolo Okresní ligy Ústí nad Labem. Hned od začátku soutěže se přihlásili o slovo dva největší favorité Coma a Dragons a nadělovali dvouciferné výsledky. Ostatní zápasy byly také v režii favoritů. Nejzajímavější duel se odehrál v Litoměřicích, kde až po nájezdech bral výhru domácí celek. V dnešní reportáži se podrobněji zaměříme na duel Devils proti Warriors.

HBC Devils Děčín – HSÚ SHC Warriors Chlumec
5:1
 (1:0,1:0,3:1)

Devils se celou loňskou sezonu pohybovali spíše v horní polovině tabulky, naopak Warriors bojovali o postup až do posledního kola, takže mírný favorit byl tým z Děčína, který byl navíc posílený o první útočnou formaci z děčínského Bazzy, což se i nakonec ukázalo jako klíčové.

Hned ve druhé minutě dostal trochu více prostoru před brankou Dominik Hladiš a střelou na bližší tyč uklidnil svůj tým hned zkraje zápasu. Brzká branka ale zápasu příliš nepomohla, hrál se hodně důrazný hokejbal a oba týmy se hlavně snažily neudělat chybu. Další branky jsme se dočkali až ke konci druhé třetiny, kdy Hladiš vybídl ke skórování Michala Nováka. Chlumec se do vyložených šancí spíše moc nedostával, navíc hned dvě minuty po začátku třetí třetiny využil okna v Chlumecké obraně David Rubeš a bylo prakticky rozhodnuto. Od té chvíle se Devils dostávali mnohem více do šancí a ke konci zápasu bylo skóre díky hattricku Hladiše už 5:0. Alespoň o čestný úspěch Chlumce se postaral střelou od modré Hnízdo. Devils tak po zásluze berou tři body, o výsledku rozhodla první formace Devils, která byla u všech gólů, hvězdou utkání pak byl Dominik Hladiš (3+1).

Ohlasy po zápase:

Michal Novák (HBC Devils Děčín):

„Z mého pohledu byl začátek zápasu hodně vyrovnaný. Sice jsme měli o něco více ze hry, ale bylo znát, že jde o první zápas sezony. Od druhé třetiny se to ale změnilo a najednou jsme měli podstatně více ze hry a byla otázka času, kdy dáme gól. Nakonec nám to tam napadalo, soupeř hrál dobře, ale asi odešel trochu fyzicky. Každopádně na úvod ligy důležitá výhra“.

Jan Hnízdo (HSÚ SHC Warriors Chlumec):

„Zápas se mi nehodnotí úplně snadno. Nesešli jsme se dnes v plné sestavě a bylo hodně znát, že jde o první zápas sezony. Přišlo mi, že soupeř už měl zřejmě něco natrénováno, protože kluci o sobě více věděli, postupně nás přehráli a berou tři body zaslouženě“.