SO 24.03.2018 | 10:00
3 : 2 ss (1:1,0:0,1:1-1:0)

OL ÚnL: Podzimní část oblastní ligy je u konce

Jan Melicher | 15.12.2017 18:00:00 | 729x

Druhým prosincovým víkendem se uzavřela podzimní část ústecké oblastní ligy. I přes sobotní odklízení zasněženého hřiště nebo nedělní zmrzlý povrch se zvládly odehrát všechny čtyři naplánované zápasy. K vidění byly tři divoké přestřelky, ale také jedno překvapení po vyrovnaném výsledku.

První zápas víkendu hned přinesl velké překvapení. HBC 74 se utkali s Foreads a dokázali zvítězit 2:1. Hostující tým přitom vstoupil do zápasu dobře a po necelých pěti minutách vedl 1:0. Před koncem druhé třetiny přišlo ale vyrovnání z přesilové hry a pro HBC 74 byla vydařená i koncovka třetí třetiny, když tři minuty před koncem otočil skóre Bílský. Nic na tom nezměnila ani závěrečná přesilovka Foreads. Díky tomuto výsledku se tak ještě více zamotala situace kolem pátého místa a rozhodovat o postupujícím se bude až na jaře.
Ve druhém sobotním zápase lídr soutěže Dragons přivítal Pivní veterány. Dragons nastoupili k zápasu se sedmi hráči do pole a po první vyrovnané třetině bylo jasné, že je nečeká lehký úkol. Na vedoucí branku Dragons ještě dokázali Veteráni zareagovat, ale poté přišla zdařilá pasáž, během které odskočili draci na rozdíl tří branek a takové manko už Veteráni dotáhnout nedokázali. Konečný výsledek byl nakonec 7:5. Nejvíce se pod ním podepsal Martin Patzelt, který čtyři góly vstřelil a dva připravil.
Nedělní program začal soubojem ve spodní polovině tabulky. Souboj SharksDesperados byl dvě třetiny poměrně vyrovnaný a na tabuli svítilo skóre 4:2. Ve třetí třetině však rozjeli Sharks brankostroj a skóre se zastavilo až v podobě 8:2. Mužem zápasu byl Jiří Unger, který si připsal šest bodů (3+3).
Nejgólovější zápas byl na programu jako poslední, když se litoměřická rezerva postavila Coma Teamu. Coma Team se sice dostal do rychlého vedení, ale Litoměřice dokázali ztrátu korigovat a první třetina skončila 2:4. Gólové hody pokračovaly i ve druhé třetině, kde bylo k vidění dohromady sedm branek a skóre se zastavilo v podobě 5:8. Ve třetí třetině bylo k vidění představení Petra Zdvořáčka, který vstřelil čtyři branky, na které Litoměřice reagovali jen snížením, a tak konečný stav zápasu byl 7:12.  Do jarní části tak zůstává velký otazník nad pátým místem, o které se porvou právě Litoměřice B, Foreads a Orlík.