» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-ASH Řetenice
Dragons vs. Coma Team (foto: Adam Deneš)

OL ÚnL: Řehoř vychytal Coma Team a Dragons dál vládnou

Jan Melicher | 27.09.2017 08:45:00 | 326x

Třetí hrací víkend je minulostí a opět se hlásíme s reportáží. Nejvíc očekávaný souboj byl bez pochyby mezi Dragons a Comou, ke kterému se ještě vrátíme. Další zajímavý zápas se odehrál mezi Veterány a Foreads, tedy aspiranty na postup do elitní skupiny pro play-off, a rozhodnout musely až nájezdy. Rezerva Killers uhájila domácí půdu a nastřílela trápícím se Desperados „bůra“. Stejný počet branek schytali i HBC 74 od Devils a Chlumec od Sharks. Po třetím víkendu zůstávají bez bodu stále čtyři týmy.

SC Dragons Ústí nad Labem   HSÚ HBC Coma Team

5:3 (2:0,0:0,3:3)

Na reprízu loňského finále nastoupily oba týmy v kvalitních sestavách, a tak se očekávala opět kvalitní podívaná, protože na hřišti bylo to nejlepší, co může liga nabídnout. Začátek zápasu byl z obou stran opatrnější, ale postupně se oba týmy dostaly k náznaku šance. První velká tutovka přišla v 6. minutě, když se Petr Zdvořáček objevil před Řehořem, potáhl si míček před odkrytou branku, ale brankář Dragons stihl zasáhnout a připsal si první, ale ne poslední skvělý zákrok. Ani ne po minutě platilo známé heslo, nedáš – dostaneš.  Petr Strnad se probil z vlastního pásma až do přečíslení, nahrál na druhé křídlo, kde stál Tomáš Faigl a prostřelil Hudíka mezi betony. Vyrovnat mohl vzápětí Amirov, ale jeho šanci vyškrábl Adam Řehoř lapačkou. Ke konci 9. minuty měli Dragons i dávku štěstí, když se opět aktivní Strnad dostával do šance, nahrával před branku a jeden z obránců Comy si jeho pokus srazil do branky, 2:0. Minutu po gólu měl Coma Team dobrou možnost na změnu stavu, když Stanislav Tauš obdržel čtyř minutový trest za vysokou hůl. Paradoxně největší šanci měli ale Dragons, když po námazu Beránka trefil Strnad břevno. Stav 2:0 vydržel až do první sirény beze změny. Během druhé třetiny tempo zápasu značně opadlo, možná i díky rozsvícení světel, na což většina hráčů nebyla delší dobu zvyklá. Největší šanci měl ve 20. minutě Balcar, ale Řehoř byl opět úspěšnější. Coma Team tak snížit nedokázal ani během druhé třetiny, navíc přišel o obránce Macka a klíčového muže Jana Čalouna a do třetí třetiny tak vstupoval oslabený. Rozhodující pasáž si Dragons přichystali na rozmezí 33. a 34. minuty. Nejprve střelou z vrcholu kruhů zvyšoval Milan Vlach, po něm se ještě z důrazu na brankovišti prosadili Kaltenböck a Netušil. Během necelé minuty to tak bylo 5:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Hned z další protiakce dokázal připravit Řehoře o čisté konto Petr Zdvořáček. Zápas se poté spíše už jen dohrával, čehož ještě využil podruhé Petr Zdvořáček a v poslední minutě Sebastian Dörner.  Větší komplikace Dragons ale nepřipustili, zápas hlídali od konce první třetiny a tři body získali zaslouženě. Zůstávají tedy stoprocentní, naopak Coma Team zaznamenává první ztrátu.

Ohlasy po zápase:

Tomáš Faigl (SC Dragons Ústí nad Labem):

„Myslím si, že zápas jsme měli od začátku pod kontrolou ve svých rukách a soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli, a když ano, tak nás podržel gólman. Jediné, čemu se musíme vyvarovat, je ztráta koncentrace ke konci zápasu. Za stavu 5:0, místo toho abychom zápas v klidu dohráli, tak zbytečně necháme soupeře koncovku zdramatizovat. Ale jinak jak říkám, dnes jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli“.

Jan Trončinský (HSÚ HBC Coma Team):

„Zápas se hrál od začátku ve vysokém tempu a kvalitě. Soupeř nám bohužel dal dva šťastné góly, z toho jeden dokonce vlastní, my jsme šance nevyužili a oni si poté už pohlídali vedení. Nám se navíc zranil kapitán Jan Čaloun a zkušený obránce Roman Macek, takže jsme ke konci už neměli moc sil. Ale na druhou stranu jsme si šance vytvořili, takže už jen zlepšit koncovku“.