» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-ASH Řetenice
ilustrační foto (foto: Facebook Orlík Ústí nad Labem)

OL ÚnL: Veteráni otočili duel s houževnatým Orlíkem a stoupají tabulkou

Marcel Holl | 03.10.2017 06:30:00 | 275x

Přelom září a října patřil v Ústí nad Labem hokejbalu. Okresní liga nám nabídla pětici zajímavých zápasů. K vidění byl jak debakl, tak vyrovnané zápasy. Čelo tabulky se nezměnilo navzdory tomu, že Dragons nastoupili k zápasu jen s pěti hráči do pole. Stoprocentní zatím zůstávají také Devils, kteří se na začátku soutěže prezentují dobrou formou a hlavně nejlepší obranou soutěže. Do první čtyřky se vyhoupli Pivní Veteráni, na jejichž duel s posíleným Orlíkem se dnes zaměříme podrobněji.

HBC Orlík Ústí nad Labem – HSÚ Pivní Veteráni Ústí nad Labem

2:6 (1:1,0:1,1:4)

Ačkoliv podle papírových předpokladů byli Veteráni favorit, tak už podle zahajovacích sestav bylo jasné, že zápas nebude jednoznačná záležitost. Orlík se na zápas dobře sešel, představil nové tváře a byla vidět chuť zlomit nulu na kontě získaných bodů. Start zápasu se Orlíku podařil lépe a hned po odehrané minutě se po chybě v rozehrávce dostal do koncovky Petr Hruška a z mezikruží trefil přesně horní roh branky. Po vstřelené brance pokračovalo z obou stran vysoké tempo i několik šancí, stav utkání ale zůstal beze změny. Až v 11. minutě dostal do předbrankového prostoru nahrávku Jan Melicher a vyrovnal na 1:1. Skóre zůstalo neměnné až do první sirény, v dobré šanci byl ještě Červinka, ale jeho střela lízla tyč.
Do druhé třetiny vstoupil opět aktivněji Orlík a brankář Černý musel několikrát zasahovat. V největší šanci vychytal Vlčka na brankové čáře. V další šanci byl Hruška, ale nedokázal trefit míček včas před odkrytou brankou. Udeřilo naopak na druhé straně, když po nahrávce Fujery prostřelil Píchu podruhé Melicher a otočil vývoj utkání. Stejné skóre nakonec vydrželo až do konce třetiny a průběh zápasu byl tak nadále otevřený.
Ve třetí třetině začali Veteráni postupně získávat převahu a ve 36. minutě zvýšil po přihrávce skrz brankoviště Jan Krušina. O tři minuty později ale Orlík sehrál dobře útočnou buly a nadvakrát se prosadil František Tomeš. Na rozdíl dvou branek upravil skóre ve 41. minutě opět Krušina a od té chvíle si už Veteráni zápas hlídali. V poslední minutě ještě přišli chvíle Jana Kašpara, který během půl minuty vstřelil dvě branky a upravil tak skóre na konečných 2:6. Veteráni se tak vyhoupli do první čtyřky, naopak Orlík se krčí dále na posledním místě bez bodu.

Zhodnocení zápasu:

Petr Hruška (HBC Orlík Ústí nad Labem):

„Do zápasu jsme vlétli a přineslo to ovoce v podobě vstřelené branky. Poté byla hra celkem vyrovnaná a soupeře jsme dvě třetiny nepouštěli do větších šancí a sami mohli několikrát skórovat. Třetí třetinu už jsme bohužel fyzicky nezvládli a soupeř nám nasázel pár gólů a zápas si potom pohlídal. Závěrem bych chtěl ještě vyzdvihnout výkon našeho brankáře“.

Jan Kašpar (HSÚ Pivní Veteráni Ústí nad Labem):

„Do zápasu jsme šli s tím, že to budou jasné tři body, jenže soupeř nám ukázal svojí kvalitu a dlouho se nám nedařilo využívat naše šance. Naštěstí od třetí třetiny už to byla jasnější záležitost a pro nás povinné tři body jsou doma“.