» 12:00 | HBC Žízeň Trnovany-Rondo Teplice
ilustrační foto (foto: Adam Deneš)

OL ÚnL: Začala nadstavbová část sezony, Desperados předvedli skvělý obrat

Jan Melicher | 29.11.2017 06:00:00 | 361x

Poslední listopadový hrací víkend nám nabídl celkem čtyři duely. V sobotním sychravém počasí se dařilo favoritům a vše dopadlo podle papírových předpokladů, v nedělním jediném zápase dne byla k vidění strhující podívaná, plná gólů, obratů a také skvělého gesta fair-play. Jediná změna v tabulce, byl skok Desperados na osmé místo. Do konce hracího podzimu, nám tedy nyní zbývají ještě dva týdny.

První zápas víkendu se odehrál mezi Veterány a Warriors. V krátké době se tak jednalo o druhý jejich vzájemný zápas a po výsledku 1:0 z prvního zápasu se i tentokrát neočekávala žádná velká přestřelka. Do zápasu vstoupil lépe tým z Chlumce a odměnou jim byla vedoucí branka, když na začátku deváté minuty překvapil Černého v bráně David Vocásek. Poté měli hosté ještě možnost přesilové hry, ale strážce branky Veteránů si tentokrát poradil. Druhá třetina, která určila ráz utkání, se mnohem lépe povedla Veteránům. Po necelých pěti minutách druhé třetiny dorazil vlastní střelu Jan Kubík a skóre bylo vyrovnané. Poté vzali do rukou zápas domácí obránci Krušina s Kozou a po jejich trefách to rázem bylo 3:1. Třetinu hrůzy pro Chlumec završil Aleš Zuna, když v poslední minutě zvyšoval už na 4:1. Krátce po začátku třetí třetiny se Chlumec dokázal zvednout a David Vocásek povedenou střelou do horního rohu branky snížil. To ale bylo ze strany Chlumce všechno, naopak pět minut před koncem upravil Jan Kašpar na konečných 5:2. Veteráni tak pokračují ve vítězné šňůře, naopak Chlumec navléká další korálek na svojí šňůru proher.
Důležitý zápas byl na programu hned poté. Orlík se v případě výhry mohl výrazně přiblížit postupové hranici, proti Devils je ale nečekal lehký úkol a nakonec odešel ze zápasu s prázdnou. První třetina nabídla pár příležitostí na obou stranách, ale hlavní roli hráli brankáři, kteří v první třetině zavřeli své brány a gól jsme neviděli. Hned z první akce druhé třetiny už branka padla. Vratislav Zíval napřáhl ve středním pásmu a střela skončila až za Píchou. Orlík odpověděl za necelé čtyři minuty, když z levého kruhu zamířil nad lapačku Bilského Petr Hruška a vyrovnal skóre. To ale bylo ze strany Orlíku ve druhé třetině všechno, naopak Devils za devět minut nasázeli čtyři branky a prakticky rozhodnuli o vývoji utkání. Z první akce třetí třetiny snížil Filip Vlček, na více už se Orlík ale nezmohl, naopak definitivní podobu skóre určil čtyři minuty před koncem David Rubeš. Orlíku se tak páté místo nepřiblížilo, Devils potvrdili třetí místo a kráčejí vstříc horní skupině. Třetí sobotní zápas byl úplným opakem dvou předešlých. Coma Team přivítal Sharks, kteří se sešli jen v šesti lidech do pole, navíc s hráčem z pole v bráně. Odpovídal tomu i průběh utkání, ve kterém kromě druhé třetiny Coma Team dominoval a rozstřílel svého soupeře poměrem 24:2.
Nejnapínavější podívanou nabídl nedělní zápas mezi Desperados a litoměřickou rezervou. Hosté dorazili do Ústí nad Labem jen s šesti hráči do pole a po pěti minutách prohrávali už o dvě branky, když se trefili Hašek a Taneček. Od deváté minuty ale nastal rychlý obrat, během kterého Litoměřice vstřelili tři branky a ujali se vedení. Když pak ve čtrnácté minutě dokončil Ondřej Růžička hattrick, bylo to už 2:4 a tímto skóre skončila i první třetina. Hned na začátku druhé třetiny snížil na 3:4 Marcín a byla na světě další zápletka. Moment zápasu nastal ve dvacáté minutě, když Marek Vichra vstřelil vyrovnávací branku, která ale podle rozhodčích nebyla a hra pokračovala dále. Po přerušení hry následně litoměřický Milan Dvořák přiznal, že míček přešel brankovou čáru a rozhodčí na jeho popud branku zpětně uznali. Velký palec nahoru za skvělé fair-play gesto. Vyrovnání ale paradoxně nakoplo hosty, kteří vstřelili další tři branky a do poslední třetiny šli s vedením 7:4. Vstup do třetí třetiny vyšel lépe domácímu týmu a během čtyř minut se skóre dostalo až do podoby 7:7 a přestřelka ještě nebyla u konce. Utkání nakonec rozhodly dvě slepené trefy Michala Krejčíka z poslední pětiminutovky. Deset sekund před koncem ještě korigoval skóre Ondřej Růžička, pro kterého to byl už šestý gól zápasu. Víc už ale hosté nestihli a porážkou si komplikují cestu k pátému místu. Desperados ho mají tuplem v nedohlednu, alespoň si po delší době připsali výhru a nasbírali sebevědomí do dalších zápasů. Další čtveřice zápasů nás čeká příští týden, jedná se o předposlední hrací víkend a opět z něj přineseme reportáž.